ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9872775
*
nr 987 2775
Spegel
Rokokostil, höjd: 80 cm
Kondition: skadad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2015
kl 19:59:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/10 22:16:53
1
200 kr
16/10 11:57:21
2
150 kr
16/10 11:57:21
1
200 kr (Budbetjänt)
16/10 18:30:24
1
450 kr
17/10 21:19:28
3
400 kr
17/10 21:19:28
1
450 kr (Budbetjänt)
17/10 21:19:44
3
600 kr
18/10 15:12:02
4
600 kr
18/10 15:12:02
3
600 kr (Budbetjänt)
18/10 15:12:58
4
700 kr
18/10 22:04:39
5
1.000 kr
18/10 23:25:47
1
900 kr
18/10 23:25:47
5
1.000 kr (Budbetjänt)
18/10 23:26:44
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 987 2775
Spegel
Rokokostil, höjd: 80 cm
Kondition: skadad
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/10 22:16:53 | 1 | 200 kr |
16/10 11:57:21 | 2 | 150 kr |
16/10 11:57:21 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
16/10 18:30:24 | 1 | 450 kr |
17/10 21:19:28 | 3 | 400 kr |
17/10 21:19:28 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
17/10 21:19:44 | 3 | 600 kr |
18/10 15:12:02 | 4 | 600 kr |
18/10 15:12:02 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
18/10 15:12:58 | 4 | 700 kr |
18/10 22:04:39 | 5 | 1.000 kr |
18/10 23:25:47 | 1 | 900 kr |
18/10 23:25:47 | 5 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
18/10 23:26:44 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45